Základní originální zpracování Guarany

Celá semínka Guarany

Ideální forma Gaurany pro ty, kteří chtějí „přiložit ruku k dílu“. Jedná se o celá usušená semena, která jsou základem všech dalších forem zpracování. Tato forma má nejdelší trvanlivost, jednodušší skladování a svým konzumentům umožňuje „přiložit ruku k dílu“ a produkt si sami zpracovat.
Koupit v obchodě
Celá semínka Guarany

Sušená semena Guarany je možnou konzumovat přímo. Jsou však tvrdá a hořká. Před jejich konzumací je tedy lépe „přiložit ruku k dílu“ a semena namlít či nadrtit např v hmoždíři.

Možná i vás láká originální „pralesní“ způsob přípravy Gurany ke konzumaci, byl stejně prostý jako praktický – sušená semena rostliny se nadrtila na prášek a smíchala s vodou na tzv. Guarana pastu. Pasta se pak vytvarovala do válečků, které se - po vysušení - nařezaly na jednotlivé „porce“. Takto připravená Guarana, byla vždy po ruce a jejím žvýkáním se účinné látky uvolňovali do těla.

Klasická sušená semínka se užívají v denní dávce 5 gramů, což představuje jednu čajovou lžičku semínek.

Účinek Guarany nastupuje cca 1 hodinu po požití a trvá cca 10 hodin a tím, že jeho pokles začíná za 9 hodin a pomalu odeznívá. Při dlouhodobém používání Guarany se mohou při jejím vysazení objevit „abstinenční příznaky“ ve formě bolesti hlavy apod.

Pro více informací o Guaraně, jejím původu, účincích, dávkování i zajímavostech jejího užívání navštivte stránku Co je Guarana.

Brazílie

Jak si Guarana celá semínka vede?

Vitalita
6
Rychlost nástupu
3
DDD
5g
Obsah kofeinu
7%
Chuť
6
Celá semínka Guarany
Síla účinku
3
Trvání účinků
4-5 hodin
© 2024